Po zmagi na derbiju utrdili vodstvo

Ekipa Dobovca je v derbi tekmi osmega kroga prvenstva doma slavila 3 : 2 proti Siliku. S tekmo manj ima 19 točk.

Prvi je mrežo zatresel Teo Turk v drugi minuti igre, preostale štiri zadetke sta ekipi dosegli v zadnjih desetih minutah igre. Izenačil je Nikola Jandrić, pet minut kasneje sta razliko zvišala Teo Turk in Kristjan Čujec, končni izid je v zadnji minuti postavil Uroš Đurić.

»Čestitam svojim igralcem, ki so k tekmi pristopili na najboljši možni način in dosegli zelo pomembno zmago. Obenem čestitam ekipi Silika, ki se je izkazala kot zelo dober in kakovosten nasprotnik ter upravičuje dosedanje dosežke je takoj po tekmi dejal trener Kujtim Morina. Dodal je, da derbi ekipi časovno takoj po vrnitvi z Malte ni najbolj ustrezal: »Za nami je težko obdobje. Vsekakor pa je ekipa kljub utrujenosti in vsem aktivnostim zbrala moči in dosegla zmago, s katero smo, to verjamem, utrdili vodstvo na lestvici.«

Trener gostujoče ekipe Milivoje Simeunović je priznal, da je Dobovec tekmo začel v svojem stilu, njegovi varovanci pa na igrišču niso znali ustrezno odgovoriti. »Drugi polčas smo super odprli, vključevali Nejca (Berzelaka, vratarja, op. a.), prevzemali niti v svoje roke, zasluženo dosegli gol, lahko bi jih še več je ocenil. Domači vratar Marko Peček je bil zadovoljen: »Pravi derbi pred polno dvorano in naša zmaga, to je super. Odločile so malenkosti in na koncu gol razlika

Občinstvo v slatinski dvorani je zagotovo lahko uživalo v hitrem in atraktivnem futsalu z veliko priložnosti na obeh straneh. Kujtim Morina je tekmo razdelil na dva dela: »prvem delu smo odigrali na zelo dobri, visoki ravni, ob zadetku smo imeli veliko priložnosti za višje vodstvo. V drugem delu nam je Siliko povzročil težave, ustvarili so si dovolj priložnosti z igro z vratarjem in dosegli dva zadetka.«

V prihodnjem tednu ekipa bi morala biti na sporedu zaostala tekma s Sevnico, ki pa je prestavljena zaradi reprezentančnih aktivnosti. Slovenska izbrana vrsta igra prijateljski tekmi z Belgijo, in sicer v torek v Kidričevem, v sredo še v Rogaški Slatini.

»Prihodnji teden bomo izkoristili za regeneracijo, fizične aktivnosti celotne ekipe in za izboljšanje določenih elementov igre, tako da se čim bolje pripravimo na elitni del lige prvakov napoveduje Kujtim Morina.