Kje in proti komu v elitnem delu lige prvakov?

»V elitnem delu tekmovanja ni lahkih nasprotnikov, v žreb gre 16 najboljših ekip v letošnji ligi prvakov. Želim si, da dobimo enega oziroma dva nasprotnika, s katerima lahko igramo in osvojimo nekaj točk tudi v elitnem delu,« pred jutrišnjim žrebom pravi kapetan Rok Mordej.

Jutri ob 14.15 se bo začel žreb, po katerem bo jasno, kje in proti komu se bo naša članska ekipa borila v elitnem delu letošnje sezone evropske lige prvakov.

Za organizacijo tekmovanja se poteguje šest klubov, in sicer španska Mallorca Palma, portugalski Sporting, kazahstanski Kairat Almaty, hrvaška Pula, poljski Piast Gliwice in italijanski klub Citta di Eboli.

Žogica z imenom našega kluba bo v drugem bobnu, kjer so tretjeuvrščeni skupin A in zmagovalci skupin B glavnega dela, in sicer še United Galati iz Romunije, Loznica iz Srbije in Chrudim iz Češke.

V tretjem bobnu so drugouvrščeni klubi skupine A, v četrtem bobnu pa zmagovalca skupin A Barca in Sporting.

Elitni del tekmovanja bo potekal od 22. do 27. novembra. Zmagovalci štirih skupin napredujejo v finale, ki bo v začetku maja prihodnje leto.

Foto: Uroš Kokol
Tekst: Sergeja Javornik