Odločno do cilja

Nocoj ob 19. uri naša ekipa na Malti začenja boj za ponovno uvrstitev med najboljših 16 evropskih ekip. Kapetan Rok Mordej je prepričan, da lahko priložnosti za napredovanje v elitni del lige prvakov iščejo na tekmah proti domačinom in nizozemski ekipi.

Prvi nasprotnik v tretji skupini glavnega dela evropske lige prvakov je gostitelj turnirja Luxol St. Andrews. »Zagotovo nas čaka težka tekma. Posnetkov za analizo nocojšnjega tekmeca ni veliko. V svoji državni ligi lahko igrajo le z enim tujcem, za evropske tekme imajo šest oziroma sedem Brazilcev, za njih igra Dejan Bizjak (nekoč tudi igralec Dobovca, op. a.), en Španec ... Pravo sliko bomo videli na terenu. Če bomo pravi, si lahko obetamo dober rezultat napoveduje kapetan.

Ekipi Dobovca in Luxola sta se prvič pomerili pred dvema letoma; naša ekipa je slavila po zadetku tik pred iztekom tekmovalnega časa in si zagotovila napredovanje v elitni del. Trener Kujtim Morina opozarja na tekmeca: »Domačini imajo visoke ambicije, imajo pravo legionarsko ekipi, ki odkrito želi v elitni del lige prvakov.«

Razpoloženje v naši ekipi je dobro. »Edino merilo je tekma, ko je treba biti pravi, dokazati, da smo dobra ekipa in pokazati željo, da hočemo med 16 najboljših v Evropi,« poudari Rok Mordej. Kujtim Morina pa spomni: »Vsakič, ko je bilo treba, so moji igralci pokazali svojo pravo vrednost in kakovost.«

Ajmo, Dobovec!

Vaša podpora je naša energija.