Vsi zadetki 5. kroga 1. SFL

Peti krog 1. SFL je prinesel derbi vodilnih: zmage se je veselil Dobovec, ki je prizadejal prvi poraz Siliku.

Dobovec je prišel do 3. zmage v sezoni ob uspehu proti Siliku, ki kljub porazu s tekmo več ostaja na 1. mestu. To je bil prvi poraz Silika v sezoni, pred tem je nanizal štiri zaporedne zmage. Rok Mordej in Luka Perić sta poskrbela, da je Dobovec do 11. minute vodil 2:0.

Siliko je hitro izkoristil dve domači napaki in v 15. minuti že poravnal – naprej si je Dobovec gol zabil kar sam, potem je bil uspešen še Uroš Đurić, na katerega so domačini kar pozabili in se je sam znašel pred Damirjem Puškarjem. Kot da je to podžgalo domačine, ki so do konca polčasa zabili dva gola – za mirno nadaljevanje sta bila uspešna Žiga Čeh in Teo Turk. Aljaž Končan je v 30. minuti znižal na 4:3, končni rezultat pa je postavil Teo Turk.